به ما ملحق شو!
تماس با ما!
ما رو دنبال کن!
ویزا شنگن کانادا بهترین کشورها برای اخذ ویزای شنگن و کانادا ۱۹ دی ۱۴۰۲

بهترین کشورها برای اخذ ویزای ایرانیان، ویزا شنگن و کانادا

مهاجرت به کشوری پیشرفته با شرایط زندگی بهتر، آرزوی بسیاری از افراد، خصوصاً جوانان است. در این میان، انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که در این مسیر به چشم می‌خورد. برخی با اخذ ویزا شنگن، راه خود را به سمت کشورهای اروپایی باز می‌کنند و برخی دیگر به دنبال بهترین راه اقامت کانادا هستند. در هر صورت آن چه اهمیت دارد، انتخاب بر اساس واقعیت‌های موجود و شرایط فردی شخص است. اگر اینجا در حال خواندن این مطلب هستید، بدون شک گوشه‌ای از ذهن شما به دنبال یافتن راهی مناسب برای مهاجرت به کشورهای خارجی است. در ادامه درباره چالش مهم و همیشگی این مسیر، یعنی بهترین کشور برای گرفتن ویزا و اقامت، صحبت خواهیم کرد.

بهترین کشور برای اخذ ویزا را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین کشور برای اخذ ویزا

ویزا شنگن یا کانادا تفاوتی ندارد، پیش از هر چیز باید بدانید برای انتخاب کشور مورد نظر باید چه عواملی را در نظر داشته باشید. در ادامه این عوامل را عنوان خواهیم کرد و به موازات آن شرایط اخذ ویزا را نیز بررسی می‌کنیم.

هدف شما از مهاجرت چیست؟

آیا می‌خواهید به واسطه یافتن یک شغل جدید به کشوری دیگر مهاجرت کنید یا به بهانه تحصیل؟ شاید هم در نظر دارید با راه اندازی یک شرکت یا خرید ملک، اقامت در یک کشور خارجی را تجربه کنید. تمام این موارد هنگام انتخاب مقصد اهمیت پیدا می‌کنند. اخذ ویزا شنگن، ویزا کانادا یا حتی ویزا کشورهای آسیایی، همگی شرایط خاصی دارند و ممکن است تنها اهداف خاصی را در پوشش خود قرار دهند. به عنوان مثال، برخی کشورها مانند آلمان و کانادا پذیرای بسیار خوبی برای دانشجویان بین الملل هستند و به راحتی ویزای دانشجویی صادر می‌کنند. برخی دیگر موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی در اختیار مهاجران قرار می‌دهند و در صدور ویزای کاری شهرت بیشتری دارند. با این حساب پیش از هر چیز باید هدف خود را از سفر مشخص کنید.

سبک زندگی شما با کدام کشور همخوانی دارد؟

اگر به دنبال اخذ ویزا کانادا و مهاجرت تحصیلی یا کاری به این کشور هستید، باید بدانید زندگی کانادایی، یک زندگی پرتلاش و پرمشغله است که می‌تواند شما را به سطح رفاه بسیار بالایی برساند. در مقابل، افرادی که با اخذ ویزا شنگن راهی یکی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه یا ایتالیا شده‌اند، عنوان می‌کنند در این کشورها، رفاه برای اغلب افراد جامعه در یک سطح فراهم می‌شود و به عبارتی دیگر دستیابی به یک زندگی لوکس و لاکچری در این کشورها، در اولویت نیست. پس لازم است ابتدا انتظارات خود را از کشور مورد نظر، مشخص کنید و سپس برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

چقدر هزینه و زمان در اختیار دارید؟

اخذ ویزا، مستلزم صرف هزینه و زمان است، دو فاکتوری که اگر جدی گرفته نشوند، شکست بزرگی به همراه می‌آورند. پیش از انتخاب مقصد مهاجرت، برنامه و زمانبندی خود را به طور دقیق معین کنید. ویزا کانادا، شنگن، آمریکا و... هر کدام فرآیند کاری و زمانی متفاوتی دارند. همچنین هدف شما از اخذ ویزا نیز در مدت زمان لازم برای دریافت ویزا و هزینه‌های آن تأثیر مهمی دارد. به عنوان مثال، تمکن مالی ویزا شنگن برای کشور آلمان 45 یورو، برای هلند 55 یورو و برای سوئد 41 یورو به ازای هر روز است. از طرفی اگر دانشجو باشید یا قرار باشد در کشور مقصد مشغول به کار شوید، هزینه ویزا و تمکن مالی برای شما متفاوت خواهد بود. به این ترتیب لازم است حتماً پیش از تصمیم نهایی، مواردی مانند هزینه‌های جاری اخذ ویزا، تمکن مالی مورد نیاز، طول مدت زمان دریافت ویزا و... را مورد بررسی قرار دهید.

اخذ ویزا کانادا، بهترین راه برای مهاجرت تحصیلی